Excelent letné autokino

Zaujíma nás ako vyzerá naše hlavné mesto. Bratislava je stále viac zaplnená nepojazdnými autami, ktoré ju iba špatia a zaberajú parkovacie miesta. Rozhodli sme sa na to poukázať.

Dĺžka článku: 4 min
Blog

HľadALI SME autá, ktoré špatia naše mesto

V Bratislave máme veľa aút, ktoré špatia toto mesto, ale hlavne zaberajú parkovacie miesta. A to nás trápi. Preto sme zverejnili video, kde hľadáme vraky áut. Ozvalo sa nám mnoho nespokojných susedov, ktorí nám nahlasovali staré kraksne v ich okolí. My sme sa však potrebovali dostať k majiteľom.


z vrakov sa stali umelecké diela

Dohodli sme sa s 5 majiteľmi a ich vraky sme nechali odtiahnuť z parkovísk v Petržalke, Rači, zo Záhradníckej, z Trnavského mýta a Krasňan. Slovenskí umelci ich premaľovali na umelecké diela, ktoré slúžili ako autosedačka v letnom kine. Svoje skills ukázali Barbora Idesová, Hazi, Tomáš Bánik a Victor Vaun. Bam, silná zostava.

Letné Excelent Autokino

Z týchto už pekných aút sme spravili EXCELENTNÉ AUTOKINO. Chápeš, normálne z aút, ktoré predtým boli hnusné a zavadzali, sme urobili dizajnérske autosedačky v autokine. So všetkým ako sa na správne kino patrí. Fajné pivko, čill, parádne filmy každý štvrtok.

Kino, ktoré bolo v super priestoroch Hangair otvorila kapela Ultrazvuk a film Straight Outta Compton.

Čo ďalej s vrakmi

Leto skončilo a vraky poputovali na vrakovisko na ekologické spracovanie, aby ďalej nezaberali miesta.

Dúfame, že sme ťa inšpirovali, tak sprav aj ty niečo dobré pre naše mesto.✌️

Foto: Barbara Koll

Fotogaléria

Najčítanejšie