Ako sme fotili vizuály

Ako dnes reálne pracuje maliar? Bez čoho sa nezaobíde pivovarník? A čím sa obklopuje hudobník, keď práve skladá songy? Po prácnom uložení štetcov a všakovakých nástrojov prišla maliarka Kika a vysvetlila mi, že toto s týmto a tamto s druhým sa na jej stole asi nikdy neobjaví pokope.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Svoje fotografické oko cvičím od čias, kedy som mala sotva vytýčené akékoľvek profesionálne ciele. Na svete je totiž také množstvo šikovných fotografov, toľko inšpirácie a pekných vecí, že človek v záplave nimi svoje ciele ľahko stratí alebo zmení. Podieľať sa na tvorbe kampane #podlaseba má pre mňa aj z tohto dôvodu význam. Na "pľaci" totiž nemal byť anonymný fotograf, ale človek s rukopisom. To, že v mojom prípade tá ruka väčšinou drží pivo, mi zrejme hralo do karát.

Fotenie pracovných stolov ľudí, ktorí sa venujú diametrálne odlišným činnostiam, bolo pre zachytenie autenticity náročné. Ako dnes reálne pracuje maliar? Bez čoho sa nezaobíde pivovarník? A čím sa obklopuje hudobník, keď práve skladá songy? Po prácnom uložení štetcov a všakovakých nástrojov prišla maliarka Kika a vysvetlila mi, že toto s týmto a tamto s druhým sa na jej stole asi nikdy neobjaví pokope. Počas výletu v Plzni nám zase sládkovia pivovaru Gambrinus pomohli vyselektovať moderné pivovarnícke prístroje od tých, ktoré dnes nájdeme už len v múzeu. A hudba? Našťastie aspoň o tej som mala akú-takú predstavu z čias, kedy sme hodiny vysedávali v skúšobni a hľadali múzu.

clanok-31-1024x1024-original

Samotné fotenie už, pravdaže, prebiehalo #podlaplanu. Skutočne, najužitočnejšia vec, ktorú som sa vo svojom krátkom živote naučila, je: "Vždy musíš mať plán." Druhá najužitočnejšia vec je mať plán B. A ak chcete pri tom všetkom zažiť aj trochu srandy a adrenalínu, na plán C sa vykašlite.

Naozaj. Toto sa mi stalo už cestou na fotenie, kedy zlyhali asi všetky možné dopravné prostriedky. Aj pri fotení našich vizuálov nastávali situácie, kedy som sa na sebe v duchu zabávala a bola vďačná za tím, s ktorým pracujem, pretože oni plán C zrejme mali. Tešili ma aj preto, lebo nesabotovali môj výrobný postup - urobiť okolo seba čo najväčší bordel (ehm, kreatívny chaos) a pobehovať po miestnosti ako splašená. Ale tak to nakoniec klaplo, hoci som to napriek všetkým plánom, radám a poučkám spravila podľa seba.

clanok-21-1024x1024-original

Po práci sme si, samozrejme, pripili Excelentom a ja som zmizla do ulíc. Na počudovanie mojich priateľov, kolegov i moje vlastné som sa v svetle pouličných lámp nestratila a nepotrebovala som plán B ani C.

Najčítanejšie