Bootleg video – Karuzelek"

V strižni sa mi nakopilo veľa materiálu od fanúšikov Billy Barman a tak som sa dva dni preberal materiálom a synchronizoval videá. Existovalo niekoľko verzií strihu, ale postupne som pridával viac a viac záberov od fanúšikov a bootleg video začínalo mať autentickejšiu podobu.

Dĺžka článku: 1 min
Ľudia

V strižni sa mi nakopilo veľa materiálu od fanúšikov Billy Barman a tak som sa dva dni preberal materiálom a synchronizoval videá. Najväčšou dilemou boli pre mňa kvalitné HD materiály verzus roztrasené ajfonikové videá. Tie na výšku som vyradil hneď na úvod. Prvú verziu som strihol iba z materiálu, ktorý bol točený na hd kamery a až postupne som s ťažkým srdcom dokladal zábery s telefónov. Použil som iba tie, ktoré boli natočené počas skladby Kolotoč.

1-original

Existovalo niekoľko verzií strihu, ale postupne som pridával viac a viac záberov od fanúšikov a bootleg video začínalo mať autentickejšiu podobu.

Nechceli sme, aby bol klip iba klasickým zostrihom z koncertu, preto sme do videa zapojili krátky mini príbeh štyroch poľských zamotaných fanyniek (Jusztyna, Kaška, Benedykta a Roxana) “v pôvodnom znení” : )))

2-original

Vždy ma fascinovalo, keď sa Slovák a Poliak dohovárajú anglicky. Príde mi to trochu zbytočné, protože pri troche snahy, by sme zistili, že tá poľština nie je taká náročná a je veľmi zábavná. Tak sme jedného večera s Jozefom a Jurajom premýšľali nad tým, aký jazyk v scénke použijeme. Angličtina nie - tá je bežná, nemčina zas pre úzku skupinu priateľov a maďarčina prvoplánovka. Jednohlasne vyhrala poľština.

V každom prípade to bola pre mňa veľká skúsenosť poskladať materiál od rôznych ľudí a vytvoriť z neho videoklip.

3-original

Ďakujem hlavne fanúšikom, ktorí prišli aj v tom škaredom počasí na koncert, aj tým, ktorí nahrávali videá. Tento klip je venovaný vám a dúfam, že sa budete na premiére dobre baviť. Barmani môžu byť na vás pyšní.

Najčítanejšie