Čo robí kapela, keď neskladá pesničky

Čo robí kapela, keď ešte nerobí nový materiál, hoci by už mala? No, pre istotu sa radšej veľmi nestretáva. Každý má tak trochu blbý pocit z toho, že sa ešte nič nedeje a preto sa každý podvedome bojí, že bude obvinený ostatnými, že je to jeho chyba.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Tento blog mal byť pôvodne o tom, ako nám to ide s novým materiálom. Mal priniesť zopár pikantných detailov o tom, ako píšeme, skladáme, aranžujeme, nacvičujeme, hádame sa, či na začiatku refrénu dať crashku alebo radšej bez, či basovú linku hrať brnkátkom alebo prstami, či tú gitarovú vyhrávku hrať so skreslením alebo radšej viac reverbu, či pridať aj druhú gitaru alebo miesto nej radšej len tamburínu atď. Keďže zatiaľ sa ešte nenachádzame v tejto fáze z dôvodu, že stále nemáme plné šuplíky nápadov, skúsime to dnes preklenúť zopár postrehmi a možno bude aj veselá príhoda. Čiže dnes to bude trošku improvizácia, pokojne to volajte aj náhradný program.

Čo robí kapela, keď ešte nerobí nový materiál, hoci by už mala? No, pre istotu sa radšej veľmi nestretáva. Každý má tak trochu blbý pocit z toho, že sa ešte nič nedeje a preto sa každý podvedome bojí, že bude obvinený ostatnými, že je to jeho chyba.

Niektorí z nás sa venujú svojim bočným projektom. Toto si určite vypočujte:

Iní si zasa doma brnkajú na gitare a snažia sa konečne napísať TEN HIT. Každý ďalší nápad je však len recyklácia toho predchádzajúceho, použiteľný tak akurát ako tretí náhradník a to iba v prípade, že nebude dosť iného materiálu. Bez obáv to môžeme volať aj čakanie na (konečne poriadnu) pesničku.

A tak kapela ide ďalej v zabehnutom režime. Na február - marec máme zabookovaných niekoľko celkom príjemných akcií - dve beánie, jeden PLE(b)S, jedna afterka v KC Dunaj, koncert na super diskoške v Happy End v Jasnej, jeden klubový koncert celá zostava, jeden klubový koncert acoustic set (len Ďuri s Jožim)... Niektoré z nich už prebehli a vyzeralo to tam napríklad takto:

1-original

Alebo takto:

2-original

Do toho tu máme zopár spoločenských podujatí, kam sa patrí prísť ukázať. Napr. udeľovanie cien Rádia FM Radio_Head Awards v Starej tržnici. Náš basák Lapajko tam síce nebude, lebo ide do USA, vystúpia tam ale Jožino s Kubom ako špeciálni hostia rapera Tona S. a Beyuza a ich projektu Návraty.

Inak koncert v Jasnej bol veľmi fajn, ukázal sa tam aj Jožko Rezník z kapely Walter Schnitzelsson, čo sme okamžite využili a zahrali sme si s ním waltrovskú pesničku Mother. OK, nebola to bezchybná verzia, keďže sme to hrali prvýkrát v živote, ale zasa nechýbalo nasadenie a prekvápko na konci!

3-original

Príjemné na celej akcii bolo tiež to, že sme dostali free skipasy, čo niektorí členovia patrične využili. Iní členovia sú v zmienenom stredisku ako doma, takže ak sa tam vyskytnete (najmä v niektorom z miestnych barov), máte veľkú šancu ich (ho) tam stretnúť.

Takže k otázke z úvodu – čo robí kapela v zime, keď nehrá? Väčšinou lyžuje.

Zn. Foto ako dôkaz.

4-original

5-original

© Fotografie Archív Billy Barman

Najčítanejšie