Keď atmosféra zmení scenár

Celý predchádzajúci týždeň som si pripravoval veci okolo môjho najobľúbenejšieho festivalu. Ako každý rok sa nedalo predpokladať nič, ani počasie, ani chuť hviezd odpovedať na otázky filmárov. My sme si ale boli istí, že bude dobre.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Celý predchádzajúci týždeň som si pripravoval veci okolo môjho najobľúbenejšieho festivalu. Stretnutia s organizátormi, filmovým štábom, osvetlovačmi, zvukárom, titulky do minuloročného dokumentu, otázky pre súčasných vystupujúcich. Ako každý rok sa nedalo predpokladať nič, ani počasie ani chuť hviezd odpovedať na otázky filmárov. My sme si ale boli istí, že bude dobre. A bolo!

clanok-1-1024x777-original

Headlinerom sa neočakávane stala pani Elenka, ktorá mala na starosti toalety na festivale. Sedela stále v rovnakom kresle v rovnakej miestnosti, v ktorej bolo aj naše stanovisko a sklad techniky. Každú vetu začínala “hát”, neustále sa smiala a vždy keď sme sa vrátili z natáčania späť pýtala sa, “hotovo?” Bez ohľadu na to, či boli tri poobede, alebo päť ráno.

clanok-2-1024x726-original

V každom prípade sme boli zaskočení sami sebou ako zodpovedne pristupujeme k práci. Asi to bolo tým, že sme dali dokopy dobrý team, každý vedel čo mu ide najlepšie a tým pádom sme mali istotu, že budeme mať všetky typy záberov.
clanok-3-1024x591-original

A možno to bolo atmosférou, ktorá opantala celý festival. Krásna búrka, ktorá dala na pár hodín pauzu festivalu, no nepokazila nič. Samozrejme, že plán A bol - krásne slnečné zábery, ľudia na pláži a pod. Môj plán B bol točiť za každej okolnosti, podľa seba. Neviem vám povedať čo spôsobilo, že to bol jeden z mojich najkrajších víkendov. Jednoducho som rád, že som tam bol.

clanok-4-1024x597-original

Aj Elenka povedala, že sa ešte nikdy tak dobre nebavila. Nechápala odkiaľ má ten deduško toľko energie ( Jimmy Cliff) a vraj v živote nevidela tak elegantne vyobliekaných štramákov. (Gentlemans Dub Club). O rok sa na nás teší znova.

Najčítanejšie