Kolotoč

Šialená jazda. Odstredivá sila. Točenie sa v kruhu. Zacyklenie sa. Kolotoč je trochu psycho. Pesnička Kolotoč je tiež trochu psycho. A náš čerstvý, ešte horúci videoklip Kolotoč je takisto psycho. Je to jazda, tak ako má byť.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Šialená jazda. Odstredivá sila. Točenie sa v kruhu. Zacyklenie sa. Prestupovanie na mieste. Stereotypy... Uff. Našťastie sa podarilo vystúpiť. 
Kolotoč je trochu psycho. Pesnička Kolotoč je tiež trochu psycho. A náš čerstvý, ešte horúci videoklip Kolotoč je takisto psycho. Je to jazda, tak ako má byť.

1-original

Na začiatku bola idea prísť na reálnu párty, zahrať tam koncert, dať ľuďom do rúk telefóny a proste to natočiť. Braňo Vincze to dynamicky postrihá, všetko to bude pekne blikotať, ľudia budú točiť seba na párty aj spotenú kapelu, čím sa dosiahne spontánnosť aj ľudský rozmer. Lenže to sa nám zdalo málo. Takých klipov ste už videli tisíce. Povedali sme si, že to potrebuje nejaký mikropríbeh, ktorý by to celé prepojil a dal tomu nejaký druhý plán.

Tak sme sa stretli s Braňom a v rámci brainstormingu padli všelijaké nápady – dievčatá s košíkmi zbierajú hríby v lese, jazda na kolotočoch... Nakoniec vyhrali štyri poľské dievčence chystajúce sa na koncert.
Dalo by sa o tom všeličo hovoriť, ale je to asi zbytočné, pretože aj tak všetkých zaujíma jediná vec – prečo preboha poľština!? Nápad vznikol približne takto.

2-original

Braňo navrhol, že by to natočil ako príbeh á la Hollywood. Povedal, OK, ale potom natočme aj anglické repliky. Ktosi navrhol, že keďže je to v Nemeckom veslárskom klube, aby sme to dali v nemčine. Preberal sa aj variant maďarčina. Už ani neviem kto tresol „po poľsky“ a všetci prítomní hneď vedeli, že to je to! Ihneď sme si začali rozprávať všetky poľské hlášky, ktoré nám zišli na um a parádne sme sa na tom bavili. Cesta späť už nebola možná.

Samotný príbeh potom prišiel rýchlo. Bola to trochu výzva, nájsť poľskú lektorku a naučiť slovenské herečky plynulo hovoriť svoje repliky. Ale výsledok je tu a myslím že to funguje. 

Podarilo sa!

P.S.1: Ďakujeme všetkým vybraným fanúšikom za to, že došli a natáčali náš koncert na svoje telefóny! Ste skvelí.

P.S.2: Krótki słownik języka polskiego

samochód = auto
zaparcie = zápcha
perfuma = parfém
chlopak = frajer
truskawka = jahoda 
buty = topánky
komórka = telefón 
doładować = dobiť
kręcić = natáčať
dzisiaj = dnes
spodziewać = meškať
swędzić = svrbieť
karuzela = kolotoč
bardzo = veľmi
podobać się = páčiť sa

© Fotografie Archív Billy Barman

Najčítanejšie