Motorka

V mojom živote sa veci dejú veľmi srandovne, pretože keď si niečo vysnívam, ono to aj naozaj príde. A prišlo. A teda, že neprišlo len tak obyčajne, ale najviac #podlaseba. Moja nová motorka je totiž custom upravený café racer Simson s50 zo 76-eho.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Po motorke som túžila už pred 7 rokmi. Mamina ma zfleku zrušila. Príliš nebezpečné, nemáš sa s kým voziť, kde ju budeš skladovať, a že snowboarding a auto by mi mali stačiť. Mala pravdu, pretože popri jazdení veľa času na srandičky nezostávalo a ani by som nemala parťáka.

Neskôr som si teda aspoň kúpila bicykel a na motorku pomaličky zabúdala. No ale v mojom živote sa veci dejú veľmi srandovne, pretože keď si niečo vysnívam, ono to aj naozaj príde. A prišlo.

A teda, že neprišlo len tak obyčajne, ale najviac #podlaseba. Moja nová motorka je totiž custom upravený café racer Simson s50 zo 76-eho.

1-original

Ako pomaly stále viac badať, po/popri ére fixbikov prichádza café racer éra, v ktorej je môj priateľ, dovolím si s hrdosťou tvrdiť, priekopník. Dva roky dozadu si túto motorku s nadšením priniesol z Nemecka, a za pomoci kamošov spojazdnil.

2-original

Je rok 2015 a modrý Simson si počkal na mňa, teda lepšie povedané asi ja na neho :D

Víkend inštrukcií a motorkovania sa po kľudných cestách sme zvládli bez problémov, a pravdupovediac som sa trošku aj bála ísť s ním do premávky. Avšak nie kvôli sebe, ale kvôli ostatným neohľaduplným šoférom. Strach mám skôr o motorku ako o seba, keďže Simson je najväčší šperk aký teraz mám a poviem vám, že sa mu nevyrovná žiadny iný (každý predsa máme inú predstavu o šperkoch) :D

3-original

Veľmi veľakrát sa mi stalo, že po mne vytrubovali na Novom Moste s thumbs up, pristavovali sa pri nej na ulici a obzerali alebo dokonca vychádzali ľudia z podniku aby mi povedali: “Slečna máte nádhernú motorku.”

4-original

Mám z nej najväčšiu radosť, pretože okrem riversurfingu v Čuňove mám novú letnú zábavku a teda ten pocit sedieť na motorke je najlepší na svete!

© Fotografie archív Baša Števulová

Najčítanejšie