Scéna na vlnách FM

Mnohí ma majú ešte zafixovaného ako hip-hopového DJa, čomu už ale niekoľko rokov tak nie je. Úplne som upustil od škatuľkovania hudby, podľa môjho názoru sa v každom žánri nájde niečo dobré a byť zarytým vyznávačom jedného štýlu mi dôjde ako mentálna brzda. Preto som začal hrať eklekticky, baví ma miešať odlišné žánre, od popu cez house, trap až po disco a drumnbass.

Dĺžka článku: 3 min
Ľudia

Či sa mi to páči alebo nie, pomaly začínam patriť k „starým psom“ slovenskej klubovej scény. Môj prvý styk s klubovým životom bol asi v roku 1991, kedy som bol 8 ročným občanom ČSFR a v jeden večer bol uvedený v hlavných správach (myslím, že sa v tej dobe volali Aktuality) istý príspevok, ktorý pojednával o nasledovnom:

„Pod bratislavským hradom, v kryte C. O. bolo otvorené nové kultúrne centrum pre mládež...“

Zábery boli desivé, plné účko pogujúcich metalistov, z toho polka bola doštofovaná z heroínu. O desať rokov neskôr som už začal hrávať ako dj a asi v roku 2004 som poprvý krát sám hral v Účku... Samozrejme, doba sa zmenila, metal a heroin už boli out. Nezdá sa to, ale doba letí šialene rýchlo a ja okupujem pódiá už vyše 13 rokov.

Za túto dobu sa toho udialo nesmierne veľa, či už v rámci scény alebo môjho vývoja. Mnohí ma majú ešte zafixovaného ako hip hopového dja, čomu už ale niekoľko rokov tak nie je. Úplne som upustil od škatuľkovania hudby, podľa môjho názoru sa v každom žánri nájde niečo dobré a byť zarytým vyznávačom jedného štýlu mi dôjde ako mentálna brzda. Preto som začal hrať eklekticky, baví ma miešať odlišné žánre, od popu cez house, trap až po disco a drumnbass. Pravdepodobne na základe tohto som sa zoznámil s mnohými ľuďmi z rôznych hudobných scén, rôznych klubov, projektov a pod. Poznám sa snáď fakt s každým, od Rytmusa až po technikov kapely Puding Pani Elvisovej, s každým z nich si tlapnem keď sa stretneme...

scena2-original

Vrátim sa teraz ale k tomu, o čom pojednáva nadpis tohto článku. Asi v roku 2008 som po prvý krát naladil Radio_FM, ktoré ma v momente zhltlo, bol to rok bohatý na skvelé albumy a tieto albumy odznievali práve tu. V Fmku sa nehrávajú pre mňa nepočúvateľné mainstreamové šlágre v hodinových intervaloch, hrá sa kvalitná hudba, kvalitný uderground a ak aj niečo z mainstreamu, tak to stojí za to, pretože nálepka „čo je mainstream, to je zlé“ je špatná.

V aute mám naladené iba rádio a mp-trojky počúvam len na dlhších cestách, kde ho už nemôžem naladiť. Proste v skratke, Radio_FM sa stalo mojou najobľúbenejšou stanicou. Koncom mája tohto roku, došiel za mnou Galager, ktorý v FMku pracuje a opýtal sa ma na vec, ktorá ma mimoriadne príjemne prekvapila. Opýtal sa ma, či by som s nim nechcel mat vlastnú show s novou hudbou, hosťami, rozhovormi a podobne. Okamžite som sa rozhodol kladne, chcel som zužitkovať roky svojich skúseností, známostí, kontaktov a posunúť ich poslucháčom do éteru. Sme pravdepodobne jediná relácia svojho druhu. Sme multižánroví, bez obmedzení a hostíme od hip hoperov až po techno DJov.

scena3-original

Voláme sa SCENA_FM a sme médium pre tých, ktorí sa tak isto hudobne neviažu na jeden hudobný žáner ako my. Vysielame každý piatok od 21:00 do polnoci naživo. Baví nás, že nám píšu ľudia, ktorí sa napríklad štartujú na bytoch pred tým ako vyrazia do svojho obľúbeného klubu, že hráme dobrú hudbu a že sa im páčia rozhovory a celková selekcia.

Pri kecoch typu „I love my life“ sa mi dvíha žaľúdok, ale musím naozaj povedať, že som strašne šťastný, že som súčasťou môjho najobľúbenejšieho rádia, môžem dodávať content do svojej relácie a „hudobne vychovávať“ poslucháčov.

Najčítanejšie