Selfie is out

Že vraj sú out. Som sama, komu by tento žáner chýbal? Pokiaľ nie, nebojte sa – tu je 5 rafinovaných riešení, ktoré premenia vaše "selfinky" na poéziu.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Selfies. Vďačná téma na ohováranie či antropologická záhada? Už je to asi jedno, že vraj sú out. To by znamenalo koniec krásnej éry, kedy virtuálny narcizmus vyvolával búrlivé emócie oscilujúce medzi obdivom a pohoršením. Predné kamery smartfónov a zoomové objektívy zrkadloviek by zapadli prachom. Som sama, komu by tento žáner chýbal? Pokiaľ nie, nebojte sa – tu je 5 rafinovaných riešení, ktoré premenia vaše "selfinky" na poéziu.

lubi-4-1024x682-original

1.

Vyhnite sa klišé a duckface-om. Viem, povedať , že duckface je klišé, je samo osebe klišé. Ale je to zároveň mantra, ktorú treba dokola opakovať. Nie, ani jemný náznak špúlenia. Nie, nie je to nenápadné. Chcete, aby vám niekto škodoradostný prifotošopoval na fotku špagety?! To isté platí o vzdušných bozkoch.

2.

Zvážte, kde sa fotíte. Buď si nájdite obľúbené selfie miesto s lichotivým svetlom, alebo sa foťte na pekných miestach. Odporúčam zároveň, aby ste boli pekní i vy, to je totiž vražedne dobrá kombinácia. Vyhýbajte sa výťahom, miestam s náboženským či historickým významom, sedadlám vodiča za jazdy, ale predovšetkým nezaujímavým zátišiam.

3.

Čím viac hláv na selfie, tým väčší má fotka potenciál. A keď vravím potenciál, tak tým myslím "lajky", srdiečka a iné čarovné symboly. Otestovala som to a odfotila sa s mojou jazvečíčkou Gunkou, pretože čokle a iné zvery údajne frčia. Ale aj tu platí známe "výnimka potvrdzuje pravidlo" a ukázalo sa, že dovolenková selfie môjho otca s ťavou Kamilou nebola pre ľudí až tak atraktívna. Mimochodom, Kamila je skutočná ťava dvojhrbá, mama sa volá Ľubica...

4.

Za každou fotkou sa skrýva príbeh. Vašou úlohou je odkryť ho a vyrozprávať svojim followerom a priateľom na sociálnej sieti. Naozaj si sa ráno odfotil pred činžákom len preto, že si dnes pekný? Nečaká ťa dnes výnimočná udalosť alebo oslava jej fiktívneho výročia? Vďačnou kategóriou sú promočné selfie, narodeninové selfie, starkej narodeninové selfie a podobne.

5.

Vykašlite sa na všetko, čo som napísala. Vážne, aj tak je to každému jedno. A ak chcete, môžete sa aj zasmiať na mojich pokusoch o duckface.

Najčítanejšie