V roku 2015 idem do DJ-ského dôchodku

Ok, ten nadpis som možno prehnal, ale pokojne môžem hovoriť o akomsi osminovom úväzku. Ak ma pamäť neklame, tak v predošlom článku som spomínal, že už nepatrím zrovna k tej najmladšej generácii slovenských DJ-ov, aj keď ja sám sa cítim mladšie ako podaktorí moji rovesníci.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Ok, ten nadpis som možno prehnal, ale pokojne môžem hovoriť o akomsi osminovom úväzku. Ak ma pamäť neklame, tak v predošlom článku som spomínal, že už nepatrím zrovna k tej najmladšej generácii slovenských DJ-ov, aj keď ja sám sa cítim mladšie ako podaktorí moji rovesníci. Ak sa nemýlim, môj prvý oficiálny gig pod menom „DJ Ya-No“ bol v Moravskom Sv. Jáne na Záhorí v dnes už pravdepodobne neexistujúcom klube Gergaz (áno, ako ten label, ktorý dodnes existuje a funguje) v roku 2001.

Týmto by som chcel srdečne pozdraviť Krakallu, AMNa 2, MC Fikusa, Severnú Stranu, Zlé Kone, Huga Potroka, AD-ho, Sepiu a ďalších. Preklad pre mladšiu generáciu: AMO, Viktora Hazarda, Zverinu atď... .

No proste, či chcem alebo nie, za chvíľu sa bude konať mnou nie moc obľúbený sviatok menom Silvester, s ním príchod roku 2015 a ja hrám už 14 rokov - jednoduchá matematika... . Klopem na drevo, lebo sluch mám na výbornú a hrania sa nehodlám vzdať minimálne ďalších 14 rokov, pretože to je vec, ktorá ma najviac v mojom živote baví. Pravdepodobne preto, lebo ju neberiem ako prácu, ale skôr ako frajerku, ktorá ma nikdy neomrzela, aj keď niekedy prechádzame lepšími, inokedy horšími obdobiami. Tak to už ale asi chodí so všetkým v živote.

1-original

Chcel by som sa vrátiť k podstate tohto článku a k tomu, prečo ho vlastne píšem.

Podľa môjho odhadu som za tých 14 rokov odohral okolo 1 500 akcií – pekné číslo však... A ak mám byť úprimný, tendencia každým mesiacom stúpajúca. Dostal som sa do fázy, kedy si môžem dovoliť odmietnuť hranie, pretože nechcem sa sám presýtiť, prípadne ešte horšie – presýtiť ľudí, aj keď už som sa stretol pár krát s otázkou od mojich známych: „Janko? Kde nehráš?“

Zamýšľal som sa nad tým, dokedy to budem takto ťahať a či mi proste z toho jedného dňa neustrelí dekel. Došiel som k finálnemu rozhodnutiu, za ktoré musím byť povďačný aj Nu Spirit Clubu. Od januára tohto roku si nechávam už iba jednu rezidentnú klubovú akciu mesačne v Bratislave a jednu barovú. Polopatisticky povedané, od nového roka hrám v rámci Bratislavy už iba jeden krát v Nu Spirit Clube a jeden krát v Bare („mimo BA akcie“ pokračujem samozrejme ďalej, ale cca polovica mojich celkových hraní sa koná v BA). Túto exkluzivitu sme uzavreli predbežne do leta. Nie je to tak, že by som zanevrel na iné kluby nášho hlavného mesta. Tie, v ktorých hrávam, mám všetky veľmi rád, ale aj ja si potrebujem dať chvíľku pauzu a nabrať novú energiu.

L--original

Prvá takáto akcia, po takmer mesačnej pauze sa bude konať 23. januára, kde oslávim XY letokruhov, takže keď si toto čítaš, tak ťa zároveň aj pozývam. Line up ešte netuším, ale zrobím ho tak, že aby dobre bolo... .

Predpokladám, že sa to sám seba nepýtaš, ale ak by si sa náhodou pýtal „Čo ten Janíčko hodlá robiť toho pol roka“, tak to ti možno vyrozprávam v inom „Excelentnom“ príbehu.

PS: Ak ma máš „rád“, tak mi to dokáž: DJ Yanko Kral / Scena_FM ☺

Najčítanejšie