Veci treba robiť a nie sa nad nimi zbytočne zamýšľať

Buď budem každý deň vysedávať s kamarátmi po krčmách alebo sa začnem venovať sebe a veciam, ktoré ma najviac napĺňajú... Našiel som pre mňa najlepší liek, ktorým bolo spojenie oboch týchto činností.

Dĺžka článku: 2 min
Ľudia

Za posledný rok sa v mojom živote toho naozaj veľa udialo a zmenilo. Asi takým najväčším spúšťačom všetkých zmien bol rozchod s mojou ex. Musím uznať, že to bolo mimoriadne nepríjemné obdobie môjho života, človek stráca energiu a akákoľvek činnosť sa zdá byť neprekonateľnou prekážkou, keďže sa na nič nedokážete sústrediť, nuž ale nie som ani prvý ani posledný, ktorému sa niečo takéto stalo...

Počas tohto obdobia mi ostalo iba niekoľko možností: buď budem každý deň vysedávať s kamarátmi po krčmách alebo sa začnem venovať sebe a veciam, ktoré ma najviac napĺňajú... Našiel som pre mňa najlepší liek, ktorým bolo spojenie oboch týchto činností.

Yanko_clanok-2-768x1024-original

Hudba a spoločenský život sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života. V oboch nachádzam všetkú inšpiráciu a sú pre mňa akýmsi životným hnacím motorom.

Nie som človek, ktorý by sa potreboval riadiť nejakým životným mottom, ale počas jedného takéhoto „spoločenského večierku“ som sa stretol s vetou, ktorá mi pomohla zmeniť pohľad na isté veci: „Je lepšie robiť veci na 90% ako sa snažiť robiť veci na 100% a tým pádom ich nerobiť, pretože ste stále nespokojný s výsledkom.

Konkrétne u mňa to znamenalo asi toľko, že som za rok odohral niekoľko live streamov a nahral asi 9 mixovaných setov, ktoré sa dostali medzi ľudí (dovtedy som za osem rokov nahral dva, pretože som mal sústavne pocit, že ten nasledovný musí prekonať ten predošlý). V setoch som prestal absolútne hľadieť na akékoľvek zvyky a pravidlá, začal som miešať veci, ktoré nikto pred tým nemixoval, tracky odlišných žánrov a pod. Proste som začal robiť veci tak, ako som ja chcel a nie ako sa odomňa očakávalo.

Výsledkom tejto mojej činnosti je, že momentálne hrávam v popredných slovenských a českých kluboch a na festivaloch dostávam časy a stage-e ako poprední zahraniční interpréti. Bol som oslovený ľuďmi z môjho najobľúbenejšieho domáceho rádia, či by som nechcel mať vlastnú show. Dnes už vysielam každý týžden reláciu Scena_FM na Rádiu_FM s Galagerom, ktorý je pre mňa jednou z popredných osobností klubovej scény.

A čo som týmto príbehom vlastne chcel povedať…? Nerozchádzajte sa, len sa snažte robiť to čo vás baví a nepuntičkujte to zbytočne, tak či tak sa vždy niekto nájde, kto vašu prácu ofrfle. Strácate tým čas a energiu, ktorú môžte investovať inam...

Najčítanejšie